Карта постійного проживання і карта резидента Польщі

Мета нашої компанії - сприяти клієнтам на шляху до їх мрії. Ми знаємо якою має бути хороша робота і допоможемо Вам визначитися з вибором та досягти найкращих результатів.


Менеджери компанії з радістю дадуть відповідь на вашіпитання і запропонують відповідну саме вам програму працевлаштування.
Задать вопрос

Це два різних документи. Чи не входять у складні юридичні нюанси можна сказати, що "сталий побит", видавався завжди з метою / приводом поселення (powód: osiedlenie się) на термін 10 років. Цей документ, по суті, вічний, оскільки згідно із законом сталий побит втратити не можна, навіть якщо виїхав з Польщі. Продовжується без проблем.

Карта резидента ЄС (karta rezydеnta długoterminowego UE) видається з 2007 гда за законом кожному, хто легально і безперервно (тобто макс. По виїздів з країни) перебував у Польщі 5 років (або навчався 10). Потрібно мати роботу або довести звідки гроші (акції, сожержаніе і т.д), показати податкові декларації і т.д. Оформлення дуже нагадує оформлення звичайної карти тимчасового перебування.

Іноземець з стали побитом і мотивом, згаданим раніше - поселення в Польщі має право в'їхати на територію Шенгену на термін 90 днів. Є, однак, цілий ряд проблем у цих людей зі старими картами сталего побитом, коли вони хочуть зареєструватися в іншій країні або відкрити там фірму. Особливо в Німеччині їх трактують дуже погано, бюрократія чіпляється до всього. Тому люди зі старими картами намагаються міняти їх, щоб на карті був напис нового зразка: Rezydent Dlugoterminowy WE.

Висновок: карта резидента набагато зручніший і вдалий документ. Він не дозволяє ось так просто працювати або постійно проживати в інших країнах ШЗ, але спрощує оформлення в цих країн всіх цих речей.

З якими польськими картами можна подорожувати по Шенгену?

Іноземець має право в'їхати і перебувати на території будь-якої країни Шенгенської зони на термін до 90 днів, якщо у нього є

- Zezwolenie na zamieszkanie na czas oznaczony - карта тимчасового перебування

- Zezwolenie na osiedlenie się - сталий побит

- Zezwolenie na pobyt rezydenta długoterminowego WE - карта резидента

- Zgoda na pobyt tolerowany - дозвіл на перебування в країні (коли не визнали біженця)

- Status uchodźcy - статус біженця

Іноземець також зобов'язаний мати при собі паспорт, карту, кошти на перебування, бути в змозі пояснити мету поїздки. Не мають право в'їзду особи навіть з цими документами, які були внесені в чорні списки, загрожують безпеці і т.д. Тобто багато юридичних нюансів, які на практиці будуть мати значення, тільки якщо вас затримали і зрозуміли, що ви їм дуже не подобаєтеся ...

Різні документи, а суть одна. Права по картах майже однакові.

Карта резидента це теж сталий побит.

Відрізняється від карти стали побиту тим що на 5 років (а не на 10) і отримана на підставі перебування / роботи в Польщі, а не через польське походження. Тобто підстави для отримання різні, а наслідки однаково.

Вернуться к списку