Обережно, обман!

Мета нашої компанії - сприяти клієнтам на шляху до їх мрії. Ми знаємо якою має бути хороша робота і допоможемо Вам визначитися з вибором та досягти найкращих результатів.


Менеджери компанії з радістю дадуть відповідь на вашіпитання і запропонують відповідну саме вам програму працевлаштування.
Задать вопрос

Для легальної роботи у вас має бути відповідний дозвіл польської влади. При цьому з вами підписується контракт і роботодавець не тільки виплачує вам заробітну платню, а також платить за вас всі відповідні податки. У цьому випадку, перебуваючи в Польщі, ви володієте такими  ж правами, що і будь-який поляк, включаючи право на безкоштовне лікування в державних медичних закладах, право на гарантований мінімальний заробіток, право на компенсацію в разі виробничої травми, право на вихідну допомогу, і т.д.

Під визначення нелегальної роботи потрапляє все інше, а саме:

  •  робота за винагороду, 
  • без оформлення відповідних дозвільних документів.
 У цьому випадку оплата вашої праці проводиться за домовленістю з роботодавцем. Офіційно ви не маєте ніяких прав і все залежить тільки від чесності наймача.

Перш ніж приступити до нелегальної роботи ви повинні знати, що якщо вас зловлять - вам загрожує не тільки видворення з країни, але і повна заборона на в'їзд в країну протягом двох наступних років. Також, ймовірно, проблеми з подальшим отриманням польської візи.

І тим не менш, в даний час в Польщі нелегально працює дуже багато українців, яким для в'їзду в країну не потрібно ніяких в'їзних віз. В основному вони зайняті у приватних осіб на тимчасових роботах в будівельній галузі.

 Так званий «випробувальний термін» є прикриттям роботодавця  у випадку прийняття на роботу фахівців вищого рівня. Тоді працівник офіційно вважається «кандидатом на посаду» і роботодавець може не порушуючи законів «використовувати» його, не оформлювати ніяких документів і не сплачувати жодних податків.

До речі, правила прийому на роботу іноземців такі, що для роботодавця дешевше взяти поляка, ніж іноземця на ту ж зарплату.

Останнім часом з'явилося безліч напівпідпільних фірм, що пропонують роботу за кордоном. Більшість з них займається просто работоргівлею. На батьківщині вони обіцяють нормальні умови проживання і високу зарпллатню, а на ділі -  надають скотинячі умови існування і жебрацьку оплату.

Перш ніж йти в таку фірму, необхідно досконально перевірити у них дозвільні документи. І в разі виникнення підозри - не замислюючись відмовитися.

Ось кілька речей, які повинні вас насторожити:

По-перше, з вас не повинні брати гроші за надання роботи (крім, хіба що, оплати канцелярських, візових та інших витрат, пов'язаних з підготовкою і обробкою документів).

По-друге, має бути зазначено, що ви маєте право на роботу в країні. 

Якщо ці умови не дотримуються - краще не ризикувати.

Зрозуміло, це не відноситься до тих, хто вирішив працювати нелегально. Але, в такому випадку, ви самі йдете на свідомий ризик, і якщо що-небудь станеться, то  вам доведеться звинувачувати тільки самого себе.

Якщо ви все ж потрапили в неприємну  ситуацію, звертайтеся за телефоном довіри (48-22) 628-99-99, або до Посольства України.
Вернуться к списку